22. jaanuaril toimus kampaania „Anna raamatule uus elu“ raames Eesti Hoiuraamatukogu teabe jagamise ja raamatute kogumise päev Võrumaa Keskraamatukogus.

„Seekord tuli palju teavikuid erinevatelt Võrumaa raamatukogudelt, kes oma kogusid korrastasid, seetõttu oli saak isegi rasvasem, kui eelmistel kordadel,“ tõdes peavarahoidja Kalju Tammaru, kes pühapäevase päeva jooksul sorteeris ära ja luges üle kõik Võrust kaasa toodud teavikud.

„Eestikeelseid raamatuid oli 4685, võõrkeelseid 193. Eestikeelseid ajakirju anti EHR-ile üle 480, võõrkeelset perioodikat oli 46. Kokku seega 5404 teavikut. Lisaks leidsid endale juba koha peal uue lugeja üle 300 raamatu, mis on nende ettevõtmiste juures alati kõige toredam,“ lisas Tammaru.

Ühtlasi viis Hoiuraamatukogu oma varudest raamatuid nii Võrumaa kui ka Põlva Keskraamatukogule, Värska Koolile, Võrumaa Sõprade Seltsile ja Sihtasutusele Pokumaa.

Eesti Hoiuraamatukogu tänab Võrumaa Keskraamatukogu hea koostöö eest.

Järgmine üritus sarjast „Anna raamatule uus elu“ toimub 19. veebruaril kell 11 – 14 Jõgeva Linnaraamatukogus. Hoiuraamatukogu silmapaistvad punased kogumiskastid on Jõgeval raamatute ootel alates 11. veebruarist.