Algab Eesti Hoiuraamatukogu teabe- ja raamatute kogumise aasta ANNA RAAMATULE UUS ELU

Eesti Hoiuraamatukogu annab sel laupäeval 23. oktoobril kella 11 – 15 Pärnu Keskraamatukogus avalöögi suurprojektile ANNA RAAMATULE UUS ELU.

Eesti Hoiuraamatukogu ülesandeks on muuhulgas koguda elanikkonnalt kokku neil üleliigseks muutunud raamatud ning jagada need laiali raamatukogudele ja teistele asutustele – ühesõnaga leida raamatule uus lugeja.
„Harilikult ootame meie, et raamatud toodaks meie juurde, kuid järgneva aasta jooksul proovime katseliselt minna ise kliendi juurde, et muuta see talle mugavamaks,“ selgitas Eesti Hoiuraamatukogu väljaannete osakonna juhataja Kai Lugus.

Kavas on koguda Pärnu rahvalt kokku neil üle jäänud raamatuid ning rääkida huvilistele raamatu elukaarest: kuidas leida igale raamatule uus lugeja või – kui enam midagi muud üle ei jää – muuta raamatu elu lõpp väärikaks ja kasulikuks.

„Õpetame, kuidas raamatut käidelda, et võimalikult suur osa sellest saaks minna taaskasutusse. Raamatulgi on elukaar, millel on kindel algus ja paraku ka lõpp – nagu igal inimeselgi. Ühel päeval saab mõne raamatu elu lihtsalt otsa,“ ütles Hoiuraamatukogu väljaannete osakonna juhataja Kai Lugus.

Direktor Gerda Kordemets lisas: „Me, eestlased, oleme ju kirglik raamaturahvas ja meil on väga raske mõelda raamatust, kui millestki, mille maine teekord kunagi lõpeb. Ka minul on peaaegu paranoiline tõrge raamatu ära viskamise suhtes. Oma töös peame seda siiski sageli tegema. Ja tõesti – raamatust võib ju mõelda ka kui taarast, kui vormist, mis toob meieni teatud sisu.“

„Punase märgistusega kastid, kuhu võib oma üleliigsed heas korras raamatud tuua, on Pärnu Keskraamatukogus juba eelmisest reedest olemas,“ jätkas Lugus. „Raamatuid saab tuua ka laupäeval 11 – 15 Hoiuraamatukogu punasesse telki Pärnu Keskraamatukogu esisel platsil ning igal täistunnil jagab Hoiuraamatukogu peavarahoidja Kalju Tammaru raamatukogu saalis praktilisi nõuandeid, mida teha nende raamatutega, millele enam uut lugejat leida pole võimalik.“

Pärnu teabe- ja kogumispäev on esimene üritus Eesti Hoiuraamatukogu teabe- ja kogumiskampaanias ANNA RAAMATULE UUS ELU. „Juba 13. novembril oleme Hiiumaal Kärdla Linnaraamatukogus, jaanuaris sõidame Võrumaa Keskraamatukokku. Aasta jooksul püüame teha Eestimaale ring peale,“ lisas Kai Lugus.

Eesti Hoiuraamatukogu aitab raamatud ringlusse!

Kontakt:

Kai Lugus, väljaannete osakonna juhataja, 53080458