IGA RAAMATUTE ANNETAJA SAI ENDALE HOIURAAMATUKOGU TELGIS VALIDA TÄNUTÄHEKS UUE RAAMATU

OSA ANNETATUD RAAMATUTEST LEIDSID KOHE UUE HUVILISE LUGEJA

23. oktoobril toimus Eesti Hoiuraamatukogu teabe- ja raamatute kogumise päev Pärnu Keskraamatukogus, mis oli Hoiuraamatukogu üle-eestilise kampaania ANNA RAAMATULE UUS ELU avalöök.

Hoiuraamatukogu kogus Pärnu inimestelt ligemale 3000 teavikut.

 

 

„Pärnakate huvi oli suur, aga seda me lootsimegi,“ kommenteeris Eesti Hoiuraamatukogu direktor Gerda Kulli-Kordemets. „Üllatav oli ehk see, et paljud raamatuid annetanud inimesed leidsid endale kohapealt juba uut lugemist asemele. See oli muidugi marginaalne osa kogutust, kuid just see on meie tegevuse toredaim osa: kui raamat otsib uut lugejat, siis ta leiab selle. Ülejäänu, ehk siis enamik kogutust, läheb – nagu tavaliselt – jagamisele erinevate raamatukogude, lasteasutuste, haiglate ning teiste asutuste vahel või leiab endale koha Eesti Hoiuraamatukogu hoidlates. Paratamatu on aga see, et osa teavikuid on jõudnud oma eluteekonna lõppu ning peavad minema utiliseerimisele,“ lisas Kulli-Kordemets.

Ühtlasi jagasid Hoiuraamatukogu spetsialistid Pärnu raamaturahvale teavet selle kohta, milliseid väljaandeid Hoiuraamatukogu vajab ja ootab, et neile uus lugeja leida, ning millised väljaanded ja millise eeltöötlusega võib annetaja juba ise utiliseerimisele suunata.

Järgmine üritus sarjast ANNA RAAMATULE UUS ELU toimub juba 13. novembril Kärdla Linnaraamatukogus. 22. jaanuaril on aga kokku lepitud ANNA RAAMATULE UUS ELU päev Võrumaa Keskraamatukogus.