Eesti Hoiuraamatukogu ahvatlevad punased kastid ootasid Kärdla Linnaraamatukogu ees täitumist

Nädala jooksul oli Kärdla Linnaraamatukokku toodud juba kaubikutäis raamatuid

13. novembril toimus Eesti Hoiuraamatukogu raamatute kogumise ja teabe jagamise päev Kärdla Linnaraamatukogus, mis oli üle-eestilise aktsiooni ANNA RAAMATULE UUS ELU teine kogumispäev. Kampaania algas 23. oktoobril Pärnus. Järgmisena külastab Hoiuraamatukogu 22. jaanuaril Võru Keskraamatukogu.

„Hoiuraamatukogu Hiiumaa-reis kulges üle ootuste edukalt,“ tõdes peavarahoidja Kalju Tammaru täna hommikul, olles pühapäeva jooksul üle lugenud ja ära sorteerinud kogu Kärdlast kaasatoodu.

„Eestikeelseid raamatuid toodi meile 4350, võõrkeelseid 475, ajakirju 110,  kokku kogusime 4935 trükist. Kui lisada kohapeal tehtud vahetused (umbes paar kasti raamatuid leidsid juba seal uue omaniku), tuleb kokku julgelt 5000 trükist,“ täpsustas Tammaru.

„Hiidlaste huvi oli ikka üle ootuste suur,“ kommenteeris Eesti Hoiuraamatukogu direktor Gerda Kulli-Kordemets. „Meie punased musta Peemotiga kogumiskastid olid nädal varem Kärdla Linnaraamatukogus raamatute ootel ja juba päev enne meie väljasõitu helistas Kärdla Linnaraamatukogu direktor Annely Veevo murega, et kastid on juba raamatuid täis ning kas need  mahuvad ikka kõik korraga kaasa. Õnneks olime seekord läinud teele kahe kaubikuga,“ ütles Kulli-Kordemets.

Nii mõnigi raamat leidis omale uue lugeja juba sealsamas

Eesti Hoiuraamatukogu telgis Kärdla Linnaraamatukogu ees käis usin askeldamine

Kalju Tammaru kinnitas omalt poolt, et hiidlaste toodud raamatud olid enamikus väga heas korras ning hulgas oli ka meie mõistes tõeliselt ihaldusväärseid teoseid, mis jõuavad väga kiiresti uue lugejani. „Ja kuna hiidlaste huvi oli suur, nad asuvad pealinnast tõesti kaugel ning – nagu ikka – leidus inimesi, kes vaatamata aktiivsele teavitusele polnud sellest midagi kuulnud, tulevad meie kastid mingil ajal pärast uut aastat ilmselt Kärdlasse veelkord tagasi,“ täiendas Kulli-Kordemets.

Väljaannete osakonna juhataja Kai Lugus lisas, et sama aktsiooni käigus viis Hoiuraamatukogu raamatuid ka Käina ja Emmaste koolidele, Samaaria ja Tohvri hooldekodule, Pühalepa naistekojale ja Kärdla raamatukogule: „Spontaanse mõtte ajel (kuna seal olid peaaegu ainult vanad nõuka-aegsed raamatud), jätsime paarkümmend uhiuut raamatut ka praam Leigeri raamaturiiulisse.“

Praam Leigeri raamatunurk sai olulist täiendust täiesti uute raamatute näol

„Oleme väga tänulikud Hiiu Lehele, Kadi Raadiole, Kärdla Linnaraamatukogule ja TS Laevadele, kes aitasid läbi viia kogumispäeva teavituskampaaniat. „Täna hommikul tegime TS Laevadele koostööettepaneku, et Hoiuraamatukogu hakkaks püsivalt täiendama kõikide TS Laevade raamaturiiuleid.“

Järgmine üritus sarjast ANNA RAAMATULE UUS ELU toimub 22. jaanuaril kell 12 – 16 Võru Keskraamatukogus. Hoiuraamatukogu silmapaistvad punased kogumiskastid on Võrus raamatute ootel alates 14. jaanuarist.