3.-11. juunini oli tartlastel ja valgamaalastel põhjust vaadata üle oma raamaturiiulid, et viia üleliigsed trükised Tartus linnaraamatukokku ja Valgas keskraamatukokku Eesti Hoiuraamatukogu kogumiskastidesse ja valida samas ka uut ja huvipakkuvat kirjandust asemele.

10. juunil toimunud Tartu kogumis- ja teabepäeval kasutati raamatuvahetusvõimalust eriti aktiivselt, sageli viidi kaasa rohkem kui toodi. Ka linnaraamatukogu leidis oma kogudele märkimisväärset lisa.

 

Kui reedel ei jõutud Tartusse kõike soovitut ära tuua, võttis mõni inimene laupäeval ette sõidu Valka, kus taas Hoiuraamatukogu meeskond oma punase telgiga kogumis- ja teabepäeva korraldas. Valgas toimus samal ajal Valga-Valka päev, üritusi ja laadamelu jätkus kõikjale. Hoiuraamatukogu telk oli keskraamatukogu korraldatud lasteala kõrval, nii et pannkooke maasikamoosiga jagus meilegi.

 

Eesti Hoiuraamatukogu tõi nendelt kogumispäevadelt kaasa 10 893 raamatut, millest 1103 võõrkeelset. Neile lisaks toodi 232 võõrkeelset ja 222 eestikeelset ajakirja.

 

Tartus olid raamatukastide kokku pakkimisel ja vedamisel suureks abiks vabatahtlikud Mai ja Johann. Aitäh neile abi eest!