Läinud nädalavahetusel toimus Hoiuraamatukogu kogumiskampaania „Anna raamatule uus elu“ korraga Kolga-Jaanis ja Põltsamaal.

„Kolga-Jaanist tõime kokku kaasa 1793 eestikeelset ja 99 võõrkeelset raamatut ning 28 ajakirja,“ rääkis Hoiuraamatukogu väljaannete osakonna juhataja Kai Lugus. EHR peavarahoidja Kalju Tammaru lisas: „Põltsamaalt tuli eestikeelseid raamatuid 3980, võõrkeelseid 140 ja ajakirju 36.“

„Tegelik kogus oli veerandi võrra suurem,“ hindas Tammaru, „ sest kohapealne raamatuvahetus oli sel korral erakordselt aktiivne.“ Täiesti tasuta said uusi teavikuid ka kohalikud raamatukogud.

„Põltsamaa kogumispäev eristus eelnevatest suure kirjandushuvi ja aktiivse osalemise poolest,“ rõõmustas Kai Lugus, kes on ka ise Põltsamaalt pärit. „Terveks päevaks jagus rõõmsaid raamatuhuvilisi nii telki kirjastuse jääke valima kui ka raamatukogu fuajeesse kogumiskaste uudistama. Sealsed raamatukogutöötajad olid ka erakordselt abivalmid oma lugejatele huvipakkuval teemal kirjanduse otsimisel.“

Kai Lugus lisas, et Kolga-Jaanis oli tavatult suur hulk huvilisi, kes soovisid kuulda peavarahoidja Kalju Tammaru värvikat sõnavõttu raamatu elukaarest. „Omalt poolt jätsime Kolga-Jaanile kingituseks paar 20. sajandi algusest pärit Villem Reimanni raamatut,“ lisas Lugus.

Järgmine üritus sarjast „ANNA RAAMATULE UUS ELU“ toimub aga juba järgmisel aastal – 14. jaanuaril Haapsalu Kultuurikeskuses.